Neděle 14. července 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Lišově havaroval kamion, hasiči pomáhali ven jeho řidiči

Téměř celou noc z 1. na 2. prosince zasahovali profesionální hasiči ze stanic Suché Vrbné a České Budějovice v Lišově, kde se do příkopu převrátil kamión převážející čokoládu.

Kamión v době příjezdu hasičů k nehodě ležel na boku v příkopu, jeho řidič zůstal v kabině. Hasiči mu pomohli se dostat ven. Řidič nebyl nijak zraněn, zásah ZZS nebyl potřeba. Průzkum dále ukázal, že z jedné z nádrží vytéká nafta.

Vyteklou naftu v příkopu hasiči zasypali sorbentem a zároveň okamžitě zahájili přečerpávání. Většinu nafty se jim podařilo zachytit a přečerpat. Další dvě nádrže byly v pořádku, byl zjištěn pouze drobný únik okolo víček.

Ke čtvrté a páté nádrži se hasiči nedostali, to bylo možné až po vyproštění kamiónu. Vyproštění však musela předcházet překládka nákladu. Vlastní vyproštění, které zajistila specializovaná firma, bylo zahájeno až po půlnoci.

Hasiči asistovali při vyproštění a po jeho ukončení zajistili úklid vozovky. Zásah byl ukončen před čtvrtou hodinou ranní. O události byli informováni pracovníci příslušného orgánu životního prostředí, nehodu šetří Policie ČR.

HZS Jihočeského kraje
Sdílet