Pátek 19. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Záchranáři – cyklisté závodili ve Vítovicích

Pětatřicet hasičů, příslušníků dalších složek IZS a příchozích dnes ve Vítovicích na Vyškovsku soutěžilo v závodě Vítovický dráček.

Pod tímto názvem již počtvrté Sportovní klub Hasiči Brno uspořádal v podhůří Drahanské vrchoviny závod horských kol pro příslušníky a zaměstnance složek integrovaného záchranného systému z celé republiky a další zájemce. Závod, kterému přes meteorologické prognózy vytrvalého deště nakonec přálo polojasné počasí, se jel v pěti kategoriích.

Muži do 40 a nad 40 let, ženy a příchozí zájemci zápolili na trati dlouhé zhruba 36 kilometrů, děti do 15 let jely desetikilometrovou trať. Po předcházejících deštivých dnech cyklisté zápolili s náročným, rozmoklým terénem a závod byl podle pořadatelů letos těžší než v minulých letech. Přesto cyklisté dosahovali velmi dobré časy.

Mezi šesti dětmi do 15 let byla i šestiletá cyklistka Sabina Rúžičková. V kategorii žen letos startovaly dvě závodnice a cílem nakonec projela jen jedna. Mezi borci nad 40 let opět nechyběl 66letý Ivan Lattenberg. Senior, který po více než 40 letech služby v Hasičském záchranném sboru před několika lety odešel do důchodu, stále aktivně závodí. Na trati Vítovického dráčku mírně zabloudil a v kategorii nad 40 let nakonec obsadil 5. místo. Bývalým kolegům se však pochlubil, že letos již kromě série závodů na kole vyjel až téměř na vrchol Grossglockneru v rakouských Alpách a za řídítky kola dojel do výšky 2400 metrů nad mořem.