Středa 28. září 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Mezi Chýnovem a odbočkou na Novou Ves u Chýnova zasahovali hasiči u nehody tří vozidel

Na silnici I/19 mezi Chýnovem a odbočkou na Novou Ves u Chýnova likvidovali profesionální hasiči ze stanice Tábor následky střetu tří osobních aut. Jednalo se o vozy značek Škoda Octavia a dvou dodávek značek Fiat Doblo Maxi a Renault Trafic.

Táborská jednotka zajistila místo nehody, provedla protipožární opatření a začala řídit kyvadlově provoz na komunikaci. Všichni řidiči a spolujezdci byli mimo vozidla. Při dopravní nehodě se zranily tři osoby.

Na místo byla povolána ZZS, která si všechny převzala do péče a odvezla na ošetření do nemocnice. Vyproštění nebylo potřeba. Po zdokumentování události Policií ČR mohl řidič Škody pokračovat dál v jízdě.

Renault Trafic byl natažen na vůz odtahové služby a z něj uniklé provozní náplně hasiči zlikvidovali sorbentem. Fiat Doblo Maxi byl po střetu odhozen mimo komunikaci.

Jednotka jejich ulomené části karoserií odstranila z vozovky. Z Fiata Doblo Maxi neunikaly žádné provozní náplně, byl ponechán na místě. Jeho odtah si zajistil majitel. Jednotka se poté vrátila na základnu.

por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet