Pondělí 5. prosince 2022, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči zasahovali v Olomouci u požáru dvou bytů v budově domova s pečovatelskou službou

Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů dne 16. prosince 2020 ve večerních hodinách, přesněji několik minut před osmou večerní zasahovaly u požáru dvou bytů v budově domova s pečovatelskou službou na ulici Přichystalova v Olomouci.

Oznámení o požáru hasiči cestou tísňové linky 112 přijali v 19:40 s popisem zahoření v koupelně a zřejmě části kuchyně v bytě na patře. Obyvatelé v ohrožené části se začali samovolně evakuovat.

Při průzkumu hasiči v zakouřených prostorách chodby nalezli zraněnou, intoxikovanou osobu. Ihned ji evakuovali do bezpečí, zahájili předlékařskou péči do příjezdu posádky zdravotníků ZZS.

Během zahoření došlo k poškození vodovodního řadu v tzv. „stupačkách“. Voda se poté velmi rychle rozšířila do několika bytů v patrech pod místem zahoření. K pomoci na místo události dorazil také technický speciál s čerpací technikou.

Ve spolupráci se zástupci města a vlastníků objektu hasiči zajistili náhradní variantu ubytování a další bezpečností úkony nutné pro zajištění opětovného provozu v objektu. Někteří z obyvatel využili možnosti nocování u svých rodin.

Zdeněk Hošák
tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet