Pátek 9. prosince 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Prostřední Bečvě zasahovali hasiči u požáru rodinného domu, kouř se ze sklepa novostavby dostal do dalších podlaží

Pět jednotek hasičů odpoledne zasahovalo u požáru rodinného domu v Prostřední Bečvě na Vsetínsku. Postupně se na místě sjeli profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí, jednotka hasičů města Rožnov pod Radhoštěm a dobrovolné jednotky z Prostřední Bečvy, Prostřední Bečvy – Kněchyně a z Horní Bečvy.

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že hoří v jedné z místností sklepního prostoru novostavby, do které se majitelé přestěhovali teprve včera. Hustý kouř se dostal i do dalších dvou pater domu. Hasiči během krátké chvíle požár dvěma proudy vody uhasili.

Poté odvětrávali dům s pomocí přetlakové ventilace. Míso požáru kontrolovali termokamerou a dohašovali skrytá ohniska. Z domu také vynesli ven jednu desetikilovou propanbutanovou láhev, kterou následně ochlazovali.

Příčinu požáru nyní šetří vyšetřovatel hasičů ve společném šetření s Policií ČR. Požár zničil dveře, okna, vybavení sklepních prostor a taktéž zde uskladněný stavební materiál. Škoda tak předběžně byla vyčíslena na 200 tisíc korun.

Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet