Sobota 26. listopadu 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár části lokomotivy v Nedakonicích na Uherskohradišťsku zaměstnal několik jednotek hasičů

Dne 21. 12. 2020 v 18:56 hodin přijalo krajské operační a informační středisko HZS kraje informaci o požáru lokomotivy v Nedakonicích na Uherskohradišťsku.

Na místo byla okamžitě vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Uherské Hradiště, jednotka drážních hasičů SŽDC a posilové jednotky dobrovolných hasičů z Nedakonic a Polešovic.

První jednotka byla na místě do pěti minut od vyhlášení poplachu. Po zahájení průzkumu bylo potvrzeno, že došlo k požáru v části lokomotivy a k jejímu zakouření. Hasiči ihned použili několik hasicích přístrojů a na místo byl povolán také plynový hasicí kontejner ze Zlína. K události vyjel i velící důstojník směny. K žádnému zranění při události nedošlo.

Jakmile se na místo dostavili drážní hasiči, převzali si velení na místě události. Část lokomotivy bylo nutné rozebrat a uhasit skrytá ohniska hoření. Po likvidaci požáru byly prostory odvětrány přetlakovou ventilací a jednotky se vrátily zpět na své základny.

K události se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje přesnou příčinu vzniku události i výši způsobené škody.

Pavel Řezníček
HZS Zlínského kraje
Sdílet