Pátek 7. října 2022, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Ve Fulneku zasahovaly dvě jednotky u nehody osobního vozidla, jednu osobu hasiči vyprošťovali

Ve středu 23. prosince 2020 byla krátce po devatenácté hodině večerní nahlášena na operační středisko HZS MSK dopravní nehoda osobního automobilu, která se stala v katastru obce Fulnek, v okrese Nový Jičín, u které bylo nutné jednu osobu z vozidla vystříhat pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.

Operační středisko vyslalo na místo události okamžitě jednotku profesionálních hasičů ze stanice Bílovec spolu s dobrovolnými kolegy z Fulneku. Na místě tak zasahovaly celkem dvě hasičské cisterny vybavené hydraulickým vyprošťovacím zařízením.

Při příjezdu jednotek na místo nehody bylo zjištěno, že došlo k nehodě jednoho osobního vozidla, které skončilo mimo vozovku a ve vozidle zůstala zaklíněna jedna osoba. Hasiči ihned vozidlo zajistili proti požáru a vymezili místo zásahu.

Hasiči dále zahájili vyprošťovací práce pomocí hydraulických vyprošťovacích zařízení a během 30 minut vyprostili zraněnou osobu z vozidla a předali ji do péče zdravotnické záchranné služby.

Po dokončení záchranných prací zůstala na místě, po dobu vyšetřování příčin nehody Policií ČR, jednotka dobrovolných hasičů z Fulneku. Po ukončení vyšetřování příčin nehody asistovala jednotka hasičů také odtahové službě při nakládání havarovaného vozidla. Následně jednotka provedla úklid a zprovoznění komunikace a vrátila se zpět na svou stanici.

Lukáš Popp
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet