Úterý 27. září 2022, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár poničil dílnu ve Velké Jesenici, byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu

Sedm jednotek hasičů z druhého stupně požárního poplachu bylo postupně zalarmováno v sobotu 26. 12. před 21. hodinou. V obci Velká Jesenice došlo k požáru dílny, která byla v přímé blízkosti rodinného domu.

Podle informací, které měly jednotky k dispozici, se měla v dílně nacházet mimo jiné svářečská souprava s tlakovými lahvemi a další materiály. Po příjezdu hasičů na místo události provedli rychlý průzkum, z domu byla zachráněna jedna žena, která byla bez zranění. Požár dílny byl už v tu chvíli v plném rozsahu, plocha byla asi 10×3 m.

Na likvidaci nasadily jednotky několik vodních proudů, jeden byl určen také k ochlazování přilehlého domu. Cestou operačního střediska bylo zajištěno přes energetiky odpojení místa od dodávky elektrického proudu.

Požár se podařilo lokalizovat v 21:12 hod., likvidaci ohlásil velitel zásahu ve 22:33 hod. Následně bylo místo zásahu předáno majiteli a jednotky se postupně vracely na své základny.

Ještě v nočních hodinách proběhlo prvotní ohledání požářiště, další bylo plánováno za denního světla během neděle. Škoda, kterou plameny napáchaly, byla předběžně vyčíslena na přibližně 200 tisíc korun, uchráněné hodnoty, stejně tak jako příčina vzniku požáru, jsou předmětem vyšetřování.

Při události došlo ke zranění jednoho zasahujícího člena dobrovolné jednotky požární ochrany, který byl dopraven na ošetření do zdravotnického zařízení. Po ukončení byla dodávka elektrické energie obnovena.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a Náchoda a JSDH Nové Město nad Metují, Velká Jesenice, Bohuslavice, Nahořany a Česká Skalice.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet