Pátek 26. unora 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči na Zlínsku neřeší jen povodně, ale také další problémy

Dne 20. 5. 2010 vyjížděli profesionální hasiči opakovaně na řešení dopravních nehod ve Zlínském kraji. Hasiče nezaměstnávají jen povodně, ale také ostatní druhy zásahů a pomocí.

Dne 20. 5. 2010 vyjížděli profesionální hasiči opakovaně na řešení dopravních nehod ve Zlínském kraji. Hasiče nezaměstnávají jen povodně, ale také ostatní druhy zásahů a pomocí.


19:11 – Kroměříž – Skaštice – D1Jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže vyjela na hlášenou dopravní nehodu na dálnici D1. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že u exitu Kroměříž – východ, došlo k dopravní nehodě mezi osobním autem a nákladním vozem zn. DAF. Po vzájemném střetu došlo k úniku provozních kapalin z nákladního auta, které hasiči zlikvidovali sorbenty. Nehoda se obešla bez zranění.

15:31 – ZlínJednotka profesionálních hasičů ze Zlína vyjela na pomoc po dopravní nehodě dvou osobních aut. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na tř. 2. května došlo ke střetu dvou vozů zn. Š Felicia a Fiat Tipo. Po vzájemném střetu v prostoru křižovatky se oba mladí řidiči s auty dostali mimo vozovku a havarovali na chodník. Jedno z aut narazilo do pařezu, který ho katapultoval do blízkého sloupu trolejového vedení. Po nárazu se řidič prvního auta zranil a zůstal sedět ve vozidle. Na místo postupně přijeli zdravotníci, hasiči i policisté. Lékař si do své péče převzal zraněného jednadvacetiletého řidiče a po ošetření ho nechal odvézt do nemocnice. Hasiči se postarali o zajištění místa dopravní nehody, vraků aut proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla omezena průjezdnost dopravy.

12:37 – Otrokovice Jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic vyjela na pomoc po hlášené dopravní nehodě dvou nákladních aut. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že po střetu dvou vozů došlo k úniku provozních kapalin, které museli hasiči likvidovat sorbenty. Doprava na hlavním tahu byla omezena v jednom z jízdních pruhů.

11:54 – HulínJednotka drážních hasičů z Přerova vyjela do Hulína na hlášenou dopravní nehodu mezi posunovací lokomotivou a osobním autem. Při nehodě nebyl nikdo zraněn a drážní hasiči nehodu vyřešili sami.


Zdroj: HZS Zlínského kraje


-kaw- 

Sdílet