Čtvrtek 25. unora 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

K požáru haly ve Vsetíně vyjely čtyři jednotky hasičů se sedmi cisternami

Hlášení o požáru uskladněného dřeva za restaurací na ulici U Křivačkárny ve Vsetíně přijali hasiči v 02:34 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotkám profesionálních hasičů z požární stanice Vsetín a jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí Vsetín, Jablůnka a Valašská Polanka. Hasiči k požáru vyjeli s celkem sedmi automobilovými cisternami.

Průzkumem hasiči zjistili, že hoří dřevěný objekt skladovací haly a hrozí přenesení požáru na sousední objekt s několika provozy. Vzdálenost mezi oběma halami je asi dva metry. U hořící skladové haly hořela i skládka dřevěných odřezků.

K hašení hořící haly a skládky i k ochlazování sousední budovy hasiči v dýchacích přístrojích nasadili 2 útočné proudy C a jeden vysokotlaký proud vody. Část skladové haly je zborcená.

Na místě požáru je Policie České republiky, za jejíž asistence museli hasiči v době požáru vniknout do sousedního objektu. K požáru přijel vyšetřovatel hasičů.

Požár byl uhašen v 4:56 hodin. Na objasnění příčiny vzniku požáru a výši škod v současné chvíli pracuje vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s Policií České republiky.

Při požáru nedošlo k zranění osob.

Roman Žemlička
HZS Zlínského kraje
Sdílet