Pondělí 1. března 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hořela garáž. Škoda půl milionu

Požár automobilu v samostatně stojící garáži zaměstnal dnes v noci hasiče na Domažlicku. Nikomu se nic nestalo, škoda se vyšplhala na půl milionu korun.

Požár automobilu v samostatně stojící garáži zaměstnal dnes v noci hasiče na Domažlicku. Nikomu se nic nestalo, škoda se vyšplhala na půl milionu korun.


K požáru automobilu zaparkovaného v garáži vyjížděli hasiči v neděli 23. května 2010 ve 21.53 hodin do obce Poběžovice na Domažlicku. Jednalo se o požár samostatně stojící garáže u rodinného domku, ve které začal hořet osobní automobil Renault Cabrio.

Třem hasičským jednotkám se podařilo požár dostat pod kontrolu po necelé hodině. Po likvidaci požáru začali hasiči rozebírat střechu a dohašovat skrytá ohniska. Majiteli bylo požářiště předáno ve 23.30 hodin. Krátce před pátou hodinou ranní vyjížděly jednotky na místo znovu.

Ve střešní konstrukci došlo k opětovnému samovznícení materiálu. Oheň se podařilo během chvíle zlikvidovat. Celková škoda po požáru byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun. V garáži shořelo kromě automobilu i další vybavení, tři horská kola a vysokotlaký čistič. Pravděpodobnou příčinou požáru byla technická závada na vozidle.

Zasahující jednotky:

HZS Domažlice
JSDH Poběžovice
JSDH Hostouň

por. Mgr. Alena Marešová
tisková mluvčí
HZS Plzeňského kraje

-kaw- 

Sdílet