Čtvrtek 21. ledna 2021, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pelhřimovské nemocnici chybí personál, začnou pomáhat profesionální ha­siči

Od úterý 12. ledna 2021 bude deset příslušníků Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina územního odboru Pelhřimov pomáhat v pelhřimovské nemocnici, která se v tuto chvíli potýká s nedostatkem personálu.

O výpomoc požádalo vedení nemocnice prostřednictvím svého zřizovatele Kraje Vysočina nejprve Armádu České republiky. Ta ale z kapacitních důvodů pomoc odmítla.

Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek se následně obrátil s požadavkem o pomoc na krajského ředitele vysočinských hasičů plk. Jiřího Němce, ten jeho požadavku vyhověl.

Pro výpomoc v nemocnici nejsou vyčleněni konkrétní příslušníci. Je to z toho důvodu, že ani hasičům se nevyhýbá onemocnění COVID – 19 a není v našich silách garantovat každý den účast stejných příslušníků. Proto půjde o vyčlenění deseti příslušníků z akceschopného počtu hasičů na každý následující den.

Úkolem hasičů bude v nemocnici pomoc personálu při poskytování služeb pacientům. Jednat se bude o ryze nezdravotnickou pomoc. S poskytováním nezdravotnické pomoci mají hasiči bohatou zkušenost z letošního jara, kdy od 31. března do 27. dubna pomáhali personálu domova se zvláštním režimem v Břevnici na Havlíčkobrodsku.

Předběžně se počítá s tím, že hasiči budou v pelhřimovské nemocnici pomáhat do konce ledna.

HZS Kraje Vysočina
Sdílet