Pátek 5. března 2021, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Plzni vyhořel byt

Požár bytu likvidovali plzeňští hasiči v neděli odpoledne v Krašovské ulici. Oheň kompletně zničil kuchyň a bytové jádro. Z místa byly odvezeny tři osoby, které se nadýchaly zplodin.

Požár bytu v Krašovské ulici v Plzni byl ohlášen v neděli 30. května 2010 v 16.29 hodin. Jednalo se o požár bytového jádra a kuchyně bytu v prvním nadzemním podlaží. Požár se rozšířil i do vedlejšího bytu. Jednotka na místě objevila tři osoby, které se nadýchaly zplodin hoření. Zraněné převzala do péče ZZS. Během zásahu bylo z domu evakuováno dalších 50 osob.

Celý objekt byl silně zakouřený, proto jednotka nasadila na odvětrání přetlakovou ventilaci. Po odvětrání chodby hasiči zjistili, že kouř vychází také z ventilace bytu v pátém podlaží, ale tady žádné známky hoření nebyly objeveny. Vlivem požáru došlo k porušení vedení teplé a studené vody a následnému většímu úniku vody od budovy.

Po likvidaci požáru bylo nutné vodu odčerpat, proto byl na místo dopraven průmyslový vysavač, pomocí kterého hasiči odčerpali vodu z bytu, sklepních prostor a výtahové šachty. Technik elektráren zastavil dodávky elektřiny do celého domu. Hasiči na závěr prohlédli byt pomocí termokamery a předali místo PČR.

Zasahující jednotky:

HZS Plzeň-Košutka
HZS Plzeň-střed


por. Mgr. Alena Marešová
tisková mluvčí
HZS Plzeňského kraje


-swo-

Sdílet