Neděle 22. října 2017, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner: Nordex 970x150 Dafo OK

Orlická věž 2004

Dne 21. května 2004 se na HZS Pardubického kraje územním odboru Ústí nad Orlicí konal již XIV. ročník celostátní soutěže Orlická věž.

V areálu hasičské stanice se soutěžilo v disciplíně požárního sportu, tedy ve výstupu na cvičnou věž do 4. podlaží pomocí hákového žebříku.
Do soutěže bylo letos přihlášeno 92 soutěžících z celé České republiky. Za okres Ústí nad Orlicí bojovali o vítězství i hasiči z domácí ústecké stanice, a to Ladislav Singer mladší, Marcel Novotný a Miloslav Kubíček.
Nejlepším závodníkem Orlické soutěže byl po dobu dvou let Radek Vyvial z HZS ÚO Kolín, který vystoupal na věž za 14,09 sekund (rok 2000 až 2002).
Po dobu pěti let byl absolutním vítězem Josef Pěnča ze Strakonic.
Na úvod přijeli povzbudit soutěžící senátor Bohumil Čada a poslankyně Parlamentu ČR Veronika Nedvědová.

Na stanici se zároveň konal Den otevřených dveří, a tak za hasiči putovaly děti ze základních škol z okolí a samozřejmě široká veřejnost.

nstržm. Vendula Horáková

Konečné pořadí
1. Vyvial Radek HZS Kolín
2. Hrdlička Jaroslav HZS Domažlice
3. Ryl Karel HZS Ostrava
4. Provazník Martin HZS Plzeň město
5. Sádecký Pavel HZS Uherské Hrad.
6. Onderka Milan HZS Ostrava
7. Matoušek Alexandr HZS Plzeň město
8. Sejkora David HZS Karviná
9. Linhart Milan HZS Plzeň město
10. Jarůšek Marek HZS Blansko
11. Hradil Zbyněk HZS Olomouc
12. Žitný Jaroslav HZS Olomouc
13. Musil Pavel HZS Plzeň město
14. Vlčan Luboš HZS Vysočina
15. Snášel Roman HZS Domažlice
16. Šťastný Libor HZS Vysočina
17. Sloup Pavel HZS Plzeň město
18. Duchek Tomáš HZS Plzeň město
19. Pop Ladislav HZS Vysočina
20. Gottwald Robert HZS Královehr.kraj
21. Abrhám Pavel HZS Uherské Hrad.
22. Neubert Jan HZS Kladno
23. Mrózek Marian HZS Karviná
24. Janko Vladimír HZS Vysočina
25. Křížek Zdeněk HZS Královehr.kraj
26. Říha Pavel HZS Kutná Hora
27. Ježek Jan HZS Jihočeského kr.
28. Mikyska Václav HZS ČD ČT
29. Omelka František HZS Uherské Hrad.
30. Fixa Ladislav HZS Vysočina
31. Iker Dušan REPRE
32. Hrádek Martin HZS Jihočes. kraje
33. Švejda Radim HZS hl. m. Praha
34. Habeš Petr HZS Jihočeského kr.
35. Grománek Dalibor HZS Ostrava
36. Šesták Martin HZS Uherské Hrad.
37. Poul Jaromír HZS Vysočina
38. Kulhavý Martin HZS Liberec
39. Prox Martin HZS Jihočes. kraje
40. Beneš Vladimír HZS Vysočina
41. Malík Jan HZS Jihočes. kraje
42. Nikl Jiří HZS Ostrava
43. Juřena Radim HZS Ostrava
44. Král Radek HZS Jihočes. kraje
45. Karban Štěpán HZS Královehr.kraj
46. Tatíček Petr HZS hl. m. Praha
47. Vobejda Ladislav HZS hl. m. Praha
48. Jičinský Dušan HZS Královehr.kraj
49. Němeček Miroslav HZS hl. m. Praha
50. Dvořák Roman HZS Škoda Plzeň
51. Kropík Zdeněk HZS Jihočes. kraje
52. Pešl Tomáš HZS Jihlava
53. Schober Marek HZS hl. m. Praha
54. Štrait Kamil HZS Blansko
55. Novotný Marcel HZS Ústí nad Orlicí
56. Hrtús Štefan HZS Zlín
57. Loukota Tomáš HZS Blansko
58. Pěkný Milan HZS Kutná Hora
59. Munduch Zdeněk HZS Jihlava
60. Vejvoda Roman HZS Vysočina
61. Hanák František HZS Přerov
62. Sikora David HZS Karviná
63. Lamger Ondřej REPRE
64. Patrman Ladislav HZS Přerov
65. Šmíd Petr HZS Královehr.kraj
66. Walica Jiří HZS Karviná
67. Kondziolka Marcel HZS Karviná
68. Hodek Milan HZS Chrudim
69. Barvík Michal HZS Karviná
70. Polčák Vítězslav HZS Zlín
71. Matějíček Petr HZS Královehr.kraj
72. Dočekal Josef HZS Blansko
73. Adámek Petr HZS Karviná
74. Šterba Jan HZS Chrudim
75. Janovský Martin HZS Jihočes. kraje
76. Wienfurt Miloslav HZS Plzeň město
77. Šarman Petr HZS Zlín
78. Karlík Michal HZS Chrudim
79. Šída Michal HZS hl. m. Praha
80. Hynek David HZS Kutná Hora
81. Nečas Bohumil HZS Blansko
82. Červenka Radek HZS Zlín
83. Ostrý Zbyněk HZS Blansko
84. Zábojník David HZS Zlín
85. Kubíček Miloslav HZS Ústí nad Orlicí
86. Bečvář Michal HZS Domažlice
87. Kalous Petr HZS Jihočes. kraje
88. Sladký Martin HZS Zlín
89. Singer Ladislav HZS Ústí nad Orlicí
90. Chmela Luděk HZS Zlín
91. Szabó Petr HZS Vysočina
92. Hůla Jan HZS Plzeň jih
Sdílet
Banner Holík OK