Pondělí 12. dubna 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Středočeští dobrovolní hasiči se podílejí na distribuci respirátorů do obcí s rozšířenou působností a následně do škol

Ve středu 24. února posloužila část garáží benešovské stanice jako distribuční centrum respirátorů FFP2 pro pedagogické pracovníky a ostatní zaměstnance zajišťujících činnost škol ve Středočeském kraji.

Po osmé hodině ranní naložili příslušníci Záchranného útvaru HZS ČR ve skladech Správy státních hmotných rezerv v Sedlčanech respirátory, které jsou součástí pohotovostních zásob. Celkem 426 250 kusů ochranných prostředků na necelých 24 paletách bylo převezeno do garáží benešovské stanice, kde ve čtvrtek 25. února proběhne distribuce na jednotlivé obce s rozšířenou působností. Tuto přepravu zajistí vybrané jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Středočeského kraje. Následně budou respirátory distribuovány přímo do jednotlivých škol.

Na stanici v Benešově tak museli příslušníci nejprve náklad vyložit z kamionu, který jej přepravoval, a pak uskladnit, rozbalit a rozdělit podle počtů stanovených pro jednotlivé ORP, aby bylo na ráno vše připravené. Dobrovolné jednotky tak po příjezdu krabice s přidělenými respirátory pouze naloží a bez dalšího zdržení s nimi budou pokračovat až na místo určení.

HZS Středočeského kraje se podílí na distribuci ochranných pomůcek a v rámci své činnosti napomáhá k zvládnutí situace ohledně onemocnění covid-19.

por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje
Sdílet