Pondělí 12. dubna 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Starosta Slavkova u Brna obdržel čestnou medaili

Generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky genpor. Ing. Drahoslav Ryba udělil Čestnou medaili HZS ČR starostovi města Slavkov u Brna Michalu Boudnému.

10. února 2021 odpoledne obdržel Bc. Michal Boudný na stanici Slavkov u Brna, z rukou ředitele Územního odboru Vyškov, HZS Jihomoravského kraje plk. Václava Kováře, Čestnou medaili.

Pan starosta se dlouhodobě a velmi aktivně zajímá o problematiku integrovaného záchranného systému a jednotek požární ochrany na území města i ORP Slavkov u Brna a spolupracuje s představiteli HZS Jihomoravského kraje v oblasti strategického rozvoje.

Mimořádným způsobem se zasloužil o výstavbu nové stanice HZS Slavkov u Brna, která se stala moderním opěrným bodem IZS v regionu.

Bezmála polovinu zásahů Stanice Slavkov u Brna tvoří dopravní nehody, což je dáno umístěním stanice poblíž frekventovaných tahů D1, I/50 a I/54. V pětiletém průměru eviduje stanice přibližně 300 zásahů ročně.

Medaile se uděluje jako uznání mimořádného osobního přínosu pro významné zvýšení úrovně bezpečnosti na území ORP Slavkov u Brna.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška
tiskový mluvčí
HZS Jihomoravského kra­je
Sdílet