Pondělí 12. dubna 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Při likvidaci požáru zahradního domku v Klopině hasiči nalezli krokodýla nilského

Požár v Klopině byl nahlášen na krajské informační a operační středisko těsně před 4. hodinou ráno. K požáru vyjely 4 jednotky. Po příjezdu bylo zjištěno, že hoří střecha zahradního domku v celém rozsahu.

Při průzkumu během hasebních prací v okolí budovy a zjišťování podrobností majitel sdělil veliteli zásahu, že se v hořící budově nachází krokodýl nilský.

Jednalo se o živý třímetrový exemplář, který se volně pohyboval v přízemí objektu o velikosti zhruba 5×4 metry. S ohledem na bezpečnost zasahujících hasičů jsme přerušili hasební práce.

Jelikož byl objekt silně zakouřený a nebyl znám stav a ani poloha zvířete, museli jsme zahradní domek nejprve odvětrat. K lokalizaci zvířete jsme využili termokameru a část přízemí jsme vyklidili, aby se ke zvířeti dostali odborníci přivolaní k jeho odchytu.

Krokodýl byl za pomocí lan odborně odchycen a přemístěn do garáže domu. Díky tomu, že jsme požár lokalizovali ještě před nalezením zvířete, mohly na místě 4 jednotky po jeho odchytu dokončit hasební práce.

Hasiči rozebrali střešní konstrukci a pomocí termokamery odhalili skrytá ohniska. Příčinou požáru byla nedbalost a předběžná škoda byla odhadnuta na 90 tisíc korun.

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet