Pondělí 12. dubna 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči z Bystřice na Benešovsku dostali od profesionálních kolegů starší Mercedes Atego s technickou výbavou

V úterý 16. března se na stanici v Sedlčanech uskutečnilo za přísných hygienických a protiepidemických opatření krátké slavnostní předání mobilní požární techniky – cisternové automobilové stříkačky pod označením CAS 20/4000/240 – S2T Mercedes-Benz Atego.

Zásahové vozidlo bylo na základě rozhodnutí HZS Středočeského kraje o přebytečném majetku následně bezúplatně převedeno ve veřejném zájmu do vlastnictví města Bystřice na Benešovsku.

Vozidlo je mimo jiné vybaveno sadou hydraulického vyprošťovacího zařízení značky Weber včetně příslušenství a elektrocentrály. Bude tak sloužit předurčené bystřické dobrovolné jednotce kategorie JPO III/2 hlavně při zásazích u dopravních nehod na frekventované silnici číslo 3, která je páteřní komunikací mezi Prahou a Táborem, respektive Českými Budějovicemi.

Zároveň bude pro tuto činnost zálohovat i stanici HZS Benešov. Kromě výše uvedeného bude vozidlo sloužit jednotce sboru dobrovolných hasičů také pro další zásahovou činnost v jejím hasebním obvodu.

Jednotky dobrovolných hasičů tvoří nedílnou součást systému plošného pokrytí a zabezpečení požární ochrany. Těší mě, že se daří převádět pro HZS ČR nadbytečnou, i když stále dobře fungující a použitelnou, mobilní požární techniku k dalšímu využití dobrovolným jednotkám,

uvedl ředitel územního odboru Příbram plk. Ing. Tomáš Horvát, Ph.D.

Slavnostního předání se spolu se zástupci bystřické dobrovolné jednotky zúčastnili i starosta města Bystřice Michal Hodík a velitel stanice HZS Benešov mjr. Mgr. Jiří Černovský.

Sdílet