Čtvrtek 29. unora 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár ubytovny v obci Hůrky likvidovaly tři jednotky, škoda je více než 700 tisíc korun

Tři jednotky hasičů byly v pondělí 22. března 2021 v odpoledních hodinách vyslány do Nové Bystřice, části obce Hůrky k požáru ubytovny. Informaci o požáru obdrželi hasiči na tísňovou linku v 13:45 hodin.

Operační středisko vyhlásilo poplach pro jednotku profesionálních hasičů ze stanice Jindřichův Hradec a svolalo jednotky SDH obcí Nová Bystřice a Kunžak. Celkem do Hůrek vyjely osádky šesti cisteren a jednoho dopravního automobilu.

Když k požáru hasiči přijeli, hořela jednopatrová ubytovna plamenným hořením v plném rozsahu. Všichni obyvatelé byli z objektu venku, nikdo z nich nebyl zraněn. Okamžitě bylo zahájeno hašení. Pod kontrolou měli hasiči požár až po hodině a půl.

Následovalo dohašování, které komplikovala skutečnost, že se propadla střecha dovnitř budovy. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil krátce před 18. hodinou.

Na požářišti pak zůstala už jen místní dobrovolná jednotka, která jej monitorovala po celou noc. Vzniklá škoda na kompletně shořelé ubytovně činí 720 000,–. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet