Čtvrtek 4. března 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči vyprošťovali řidičku po těžké nehodě

K vážné dopravní nehodě dvou osobních vozidel došlo včera 12. června 2010 dopoledne na hlavní silnici č. I/11 mezi Hradcem Králové a Třebechovicemi pod Orebem na Hradecku.

K vážné dopravní nehodě dvou osobních vozidel došlo včera 12. června 2010 dopoledne na hlavní silnici č. I/11 mezi Hradcem Králové a Třebechovicemi pod Orebem na Hradecku.

U odbočky na Krňovice se srazila dvě osobní vozidla Ford Fiesta a Volkswagen Passat. Událost byla na operační středisko Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje ohlášena tři minuty před půl devátou dopoledne. Na místo vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem. K nehodě vzlétl vrtulník letecké záchranné služby a byla povolána také pozemní záchranná služba Královéhradeckého kraje.

Po příjezdu hasičů na místo byla obě vozidla mimo silnici. Řidička Fordu zůstala po srážce zaklíněna v havarovaném vozidle. Záchranáři poskytli zraněné ženě nezbytnou péči a hasiči ji pomocí hydraulického rozpínáku vyprostili z vraku vozidla a přenesli do vrtulníku. Žena byla následně letecky transportována do nemocnice v Hradci Králové.

Při nehodě byla zraněna ještě jedna osoba, která byla převezena sanitou do nemocnice. Hasiči zabezpečili obě vozidla proti požáru a odpojili autobaterie. Z havarovaných vozidel unikly provozní kapaliny, které hasiči zasypali sorbentem. Po zadokumentování události Policií ČR hasiči pomohli s vytažením a naložením vraků vozidel na odtah. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Foto: SDH Třebechovice pod Orebem

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje

-kow-

Sdílet