Sobota 10. dubna 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pracoviště IZS a služeb opustil chemik nprap. Jaromír Kleveta, jeho kariéra u Sboru trvala 40 let

V pondělí 29. března 2021 se uzavřela profesionální kariéra technika chemické a technické služby nprap. Jaromíra Klevety. Jeho působení u Hasičského záchranného sboru bylo spjaté s Blanskem a trvalo neuvěřitelných 40 let. Nyní jej čeká zasloužená penze.

Jaromír Kleveta nastoupil k profesionálnímu sboru 1. 2. 1981 jako starší požárník. Během své dlouhé hasičské kariéry si prošel řadou funkcí od hasiče až po velitele stanice a vedoucího oddělení IZS a služeb. Poslední část své kariéry zastával funkci technika chemické a technické služby na pracovišti IZS a služeb na územním odboru Blansko.

Nemalou část své profesní kariéry věnoval také reprezentaci územního odboru v požárním sportu (PS) jako závodník a později i jako vedoucí družstva. Zkušenosti uplatnil později jako rozhodčí jednotlivých disciplín v PS v řadě soutěží v rámci celé České republiky.

Za svou celoživotní službu v bezpečnostním sboru byl na sklonku své kariéry odměněn medailí Za zásluhy, která mu byla předána na slavnostním nástupu při příležitosti jeho odchodu do penze. Jaromír Kleveta je nekonfliktní, kamarádský člověk a díky svému poctivému přístupu k práci, velkým znalostem a zkušenostem z oblasti chemické a technické služby se stal pro mnohé hasiče příkladem. Vždy byl ochoten své zkušenosti předávat mladším kolegům.

Z územního odbor Blansko odchází zkušený profesionál a my Jaromírovi přejeme do další životní etapy pevné zdraví, šťastné chvíle s rodinou a mnoho pohodových dní.

HZS Jihomoravského kraje
Sdílet