Pondělí 12. dubna 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Osm jednotek hasičů likviduje požár seníku v obci Třibřichy na Chrudimsku

K požáru seníku do obce Třibřichy na Chrudimsku vyjíždělo na Velikonoční pondělí v roce 2021 v 14.56 hodin 8 jednotek požární ochrany, což odpovídá druhému stupni požárního poplachu. Velitel zásahu nechal odpojit přívod elektrického proudu.

Jednalo se o objekt s rozměry zhruba 22 × 50 m s eternitovo-plechovou střechou. Hašení eternitové střechy bývá komplikované, protože při zahřátí eternit praská a je zde nebezpečí v podobě odletujících částí. Část seníku byla naplněna balíky se senem.

Hasiči k likvidaci požáru nasadili potřebný počet proudů vody. Zřízena byla hned dvě čerpací stanoviště, aby měli hasiči dostatek vody na místě zásahu – vodu čerpali poblíž hostince z hydrantu a z potoka plovoucími čerpadly.

Pomocí výškové techniky se hasiči dostali ke střeše, kde vytvořili otvory do střechy pro odvětrání zakouřeného objektu a následnému hašení.

Požár hasiči dostali pod kontrolu v 15.48 hodin. Nyní je nutné vyskladnit balíky sena. Problém je, že pod balíky jsou rošty, hasiči musí zjistit, jestli se požár nešíří právě pod nimi. Majitelka seníku zajistila dva manipulátory k vyskladnění nezasažených balíků sena.

Vyšetřovatel hasičů na místě zjišťuje příčinu vzniku požáru i výši škody, kterou plameny způsobily.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje
Sdílet