Pátek 26. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Brněnský hasič mistrem Evropy v kulturistice

Brněnský hasič Radek Málek se o uplynulém víkendu stal v italském Miláně mistrem Evropy v naturální kulturistice. Evropský titul vybojoval v kategorii masters1 borců od 40 do 50 let. Skvělého úspěchu dosáhl na šampionátu v silné konkurenci kulturistů z Francie, Itálie a Bulharska, mezi účastníky otevřeného kontinentálního mistrovství byli také sportovci z USA.

Brněnský hasič Radek Málek se o uplynulém víkendu stal v italském Miláně mistrem Evropy v naturální kulturistice.

Kulturista ze Sportovního klubu Hasiči Brno tímto oceněním rozšířil svou letošní sbírku sportovních úspěchů o zatím nejcennější vavříny. V květnu na republikovém šampionátu v Českých Budějovicích Radek Málek vybojoval titul vicemistra ČR a ke 2. místu v kategorii masters1 přidal i přední umístění v mezinárodním mistrovství ČR. V silné konkurenci (mezinárodního mistrovství se mj. zúčastnil i mistr světa Francouz Vieilly Thierry), získal brněnský hasič 4. místo. Na začátku června pak na mezinárodním mistrovství Slovenska v Senici vybojoval třetí místo. Nyní se Brňan připravuje na dalších z vrcholů letošní sportovní sezóny. V polovině srpna se s reprezentačním týmem HZS ČR zúčastní Světových her hasičů v korejském městě Daegu. Na světových hrách chce zápolit o prvenství v kulturistice, v silovém trojboji, páce a v závodě TFA (železný hasič).

Jednačtyřicetiletý Radek Málek, profesionální hasič – lezec a letecký záchranář ze stanice v Lidické ulici v Brně, aktivně provozuje vysokohorskou turistiku, cyklistiku a zejména kulturistiku, které se věnuje od 14 let. Ve výčtu sportovních výsledků byl velmi úspěšný v loňském roce, kdy v naturální kulturistice vybojoval titul vicemistra ČR i druhá místa na mezinárodních šampionátech ČR a Slovenska. Brněnské i jihomoravské hasiče Radek Málek na přelomu července a srpna 2009 skvěle reprezentoval na Světových hrách policistů a hasičů v kanadském Vancouveru. Ze 27 medailí, které v Kanadě vybojovala 18členná reprezentace českých hasičů, získal Brňan Málek čtyři cenné kovy. Dvě zlaté a dvě stříbrné medaile dosáhl v silových disciplinách.