Pátek 14. května 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Fotosoutěž „Hasiči před i za objektivem“ proběhne i v roce 2021, přihlásit se můžete i vy

I v roce 2021 vyhlašuje Česká asociace hasičských důstojníků, z.s. spolu s Hasičským fotografickým klubem HAFOK z Bruntálu fotografickou soutěž „Hasiči před i za objektivem“.

Fotografická soutěž s dlouholetou tradicí každoročně představuje veřejnosti díky fotografiím zásahy hasičů, výcvik, hasičský sport, život na stanici, ale také momenty ze spolkového života sborů dobrovolných hasičů, jakými jsou například plesy, soutěže dětí a mládeže, předávání techniky a setkání hasičských praporů.

Nestrannost při hodnocení fotografických prací je zajištěna nezávislou porotou, jejímž hlavním porotcem je dokumentární fotograf a pedagog prof. Mgr. Jindřich Štreit.

Fotografická soutěž je vyhlášena ve čtyřech kategoriích:

  • Kategorie A – požáry.
  • Kategorie B – ostatní zásahy – dopravní nehody, technické pomoci apod.
  • Kategorie C – výcviky, cvičení a hasičský sport všeho druhu.
  • Kategorie D – všechno mimo zásah – technika, život na stanici, hasičské plesy a svatby, portréty hasičů, hasičská zátiší atd.

První tři snímky v každé kategorii budou oceněny finanční odměnou:

  1. místo: 1 500 Kč
  2. místo: 1 000 Kč
  3. místo: 500 Kč

Snímky do všech kategorií mohou zasílat fotografující hasiči i fotoamatéři z řad široké veřejnosti z České republiky a ze Slovenska.

Partnery soutěže jsou Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, web požáry.cz a preventivně výchovný portál Hasík CZ.

Uzávěrka 17. ročníku soutěže „Hasiči před i za objektivem 2021“ je stanovena na 30. září 2021.

Detaily o přijímaných fotografiích, ustanovení o autorství, souhlasu se zveřejněním, korespondenční adrese a přihlašovacím listu naleznete na www.hasik.cz

plk. Ing. Martin Pliska
HZS Moravskoslezského kraje
Sdílet