Pátek 18. června 2021, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Vozidlo se po nárazu téměř rozpůlilo, muže po nehodě ve Zlíně museli vyprostit hasiči

Krátce před jednou hodinou odpolední 5. května 2021 havaroval řidič osobního vozidla tovární značky Ford Focus na ulici Okružní ve Zlíně. Muž, jedoucí ve směru od Kocandy do centra města, sjel se svým autem mimo silnici do prostoru parkoviště, kde poškodil několik vozidel.

Naštěstí se v daný okamžik na parkovišti nikdo nenacházel. Při nehodě došlo téměř k rozpůlení vozidla, které se přetočilo na střechu a řidič v něm zůstal zaklíněn hlavou dolů v bezpečnostních pásech. Městští strážníci i státní policisté se muže snažili z vozu vyprostit, ale marně.

Hasiči k vytažení muže použili hydraulické vyprošťovací zařízení a muže vytáhli z vraku vozidla ven. Poté jej předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby.

Hasiči na místě nehody provedli protipožární opatření. Dále stabilizovali vozidlo proti pohybu pomocí klínů a stabilizační tyče. U vozidla došlo k úniku provozních kapalin, které zasypali sorbentem a zamezili dalšímu úniku.

Řidič utrpěl při dopravní nehodě lehké zranění, s nímž ho záchranáři převezli do nemocnice. Dechová zkouška ke zjištění množství alkoholu v organismu u něj byla negativní, zkouška na přítomnost drog byla pozitivní.

Celková škoda, která vznikla poškozením vozidel, se po vyčíslení bude pohybovat v řádu statisíců korun,

uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

por. Mgr. Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet