Pondělí 1. března 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

FOTO: Začalo rozsáhlé cvičení Destruction 2010. Příprava a odjezd pražského teamu

Dnes 22. června 2010 bylo zahájeno v Komořanech na Mostecku rozsáhlé mezinárodní cvičení kynologických týmů pod názvem Destruction 2010.

Dnes 22. června 2010 bylo zahájeno v Komořanech na Mostecku rozsáhlé mezinárodní cvičení kynologických týmů pod názvem Destruction 2010.

Byly aktivovány záchranné týmy HZS hl. m. Prahy a HZS Moravskoslezského kraje, kynologické skupiny a lékaři. Týmy se přesunou do místa cvičení.

Cvičení je zaměřeno na nasazování psovodů se psy předurčenými k vyhledávácím a záchranným pracím, nasazení USAR odřadu České republiky (z anglického Urban Search and Rescue – vyhledávací a záchranný odřad do obydlených oblastí) k vyhledání a záchranně osob ze zřícených budov.

Námětem je zřícení několika budov městské zástavby vlivem přírodního jevu – zemětřesení. Došlo k totální destrukci budov a u zbylých stojících objektů je velmi narušená jejich statika. Existuje předpoklad zavalení většího počtu osob. Přeživší osoby se vlastními silami snaží vyhledat a zachránit pohřešované a zavalené osoby.

Cvičení se zúčastní asi 110 cvičících. Téměř 70 členů odřadu Heavy USAR CZ, 40 kynologů, z toho 14 zahraničních (Slovensko, Slovinsko, Německo, Maďarsko). Dílčí úlohy cvičících skupin budou průběžně vyhodnocovány. Při tomto rozsáhlém cvičení bude prověřena taktika zásahu, vytvoření nových kontaktů mezi jednotlivými týmy České republiky s týmy ze zahraničí.

Cvičení potrvá do 26. června 2010.

kpt. Ing. Ivana Svitáková
tisková mluvčí
MV-generální ředitelství
Hasičského záchranného sboru ČR

-kow-

Sdílet