Pátek 26. unora 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Při cvičném požáru lesa hasil i vrtulník

Šest profesionálních a dobrovolných jednotek dnes vyjelo ke cvičnému požáru lesa u obce Okrouhlá u Boskovic na Blanensku.

Při taktického cvičení si hasiči v terénu prakticky ověřovali akceschopnost jednotek, dojezdové časy, možnosti zásahu k likvidaci požáru lesa o velké rozloze v těžko přístupném terénu a součinnosti s pracovníky Lesů ČR. Požár podle připraveného scénáře vypukl od nehlídaného ohniště v lesním porostu u osady Melkov v blízkosti turistických a cyklistických tras.

Oheň zasáhl dvacetiletý smrkový porost a rozšířil se na velkou plochu včetně obtížně přístupného kopcovitého terénu. Hasiči při hašení využívali dálkovou dopravu vody a k zásahu přivolali také vrtulník Bell 412 z letky Policie ČR. Při leteckém hašení si vyzkoušeli způsoby plnění hasícího bambi vaku a také možnosti komunikace s osádkou vrtulníku.

K likvidaci fingovaného požáru bylo nasazeno 11 zásahových vozidel hasičů a vrtulník, taktického cvičení se zúčastnilo na 40 profesionálních a dobrovolných hasičů.por. Mgr. Jaroslav Haid
tiskový mluvčí
HZS Jihomoravského kraje-kaw-

Sdílet