Pátek 18. června 2021, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Středočeští hasiči mají dva nové ředitele územních odborů, na Mělnicku a Mladoboleslavsku

První červnový den roku 2021 byli do funkce uvedeni hned dva noví ředitelé územních odborů HZS Středočeského kraje, konkrétně na Mělnicku a Mladoboleslavsku.

Mělnického ředitele plk. Mgr. Davida Bártu vystřídal plk. Ing. Jaroslav Gabriel, který působí u Hasičského záchranného sboru České republiky už sedmnáct let. Ještě během svého studia na Vysoké škole báňské v Ostravě (přesně 1. června 2004) nastoupil Gabriel na pozici hasiče k HZS Moravskoslezského kraje na stanici Ostrava-Zábřeh.

Po úspěšném zakončení studia v oboru Technika požární ochrany a bezpečnosti průmyslu požádal o převelení ke středočeským hasičům, a to na stanici v Mladé Boleslavi, protože z tohoto regionu pochází.

Jeho kariérní postup se začal slibně rozvíjet, když v roce 2006 nastoupil na Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje jako operační důstojník a za necelý půlrok se stal vedoucím směny.

Na tomto místě působil dalších osm let. Následně po úspěšně absolvovaném výběrovém řízení byl vybrán na pozici specialisty v oblasti KOPIS, kterou svědomitě vykonával až do současnosti.

V úterý 1. června byl Ing. Jaroslav Gabriel povýšen do hodnosti plukovníka a také oficiálně uveden do funkce ředitele územního odboru Mělník. Plukovník Gabriel je ženatý a má dvě děti.


Na pozici ředitele územního odboru Mladá Boleslav byl jmenován plk. Mgr. David Bárta, který pracuje u HZS Středočeského kraje od 1. ledna 2003. Po vystudování Policejní akademie ČR v Praze oboru Bezpečnostní management ve veřejné správě nastoupil na pozici hasiče na stanici ve Staré Boleslavi.

V roce 2005 začal Bárta vykonávat pozici strojníka, ve které sloužil pět let. Poté se stal na tři roky technikem chemické služby. V letech 2013–2018 působil ve funkci velitele družstva, v únoru roku 2018 se pak stal velitelem stanice Stará Boleslav.

Na konci dubna 2020 přešel na pozici koordinátora a metodika ochrany obyvatelstva a krizového řízení do Mělníka, kde se následně v listopadu téhož roku stal ředitelem územního odboru.

Mgr. David Bárta je ženatý a bezdětný.


Oba nové ředitele slavnostně uvedl do funkce ředitel Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje brig. gen. Ing. Miloslav Svatoš přímo v místech jejich nového služebního působiště.

por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje
Sdílet