Sobota 20. dubna 2024, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

XXXIX. Mistrovství HZS ČR v požárním sportu je minulostí

Mistrovství ČR v požárním sportu právě skončilo slavnostním vyhodnocením. Absolutním vítězem se stalo družstvo z Plzeňského kraje. Počasí i organizace vyšla na jedničku.

Organizace mistrovství byla opravdu zvládnuta velmi dobře. Například naše redakce měla plnou podporu a mohli jsem tak přinášet aktuální informace. Budeme však rádi za vaše náměty pro budoucí on-line zpravodajství.

Družstvo HZS Plzeňského kraje se stalo celkovým vítězem 39. Mistrovství HZS ČR v požárním sportu. Napínavý souboj předvedli sportovci až do úplného závěru.

Za posledních deset let se žádnému pořadatelskému HZS kraje nepovedlo, aby zvítězilo domácí družstvo. Sportovci HZS Plzeňského kraje zvítězili na domácí půdě a získali tak titul Mistr republiky v požárním sportu. Druhou příčku obsadili hasiči HZS Moravskoslezského kraje a třetí se umístilo družstvo HZS kraje Vysočina.
Závěrečný den Mistrovství HZS ČR v požárním sportu na stadionu ve Štruncových sadech začal disciplínou štafeta 4×100 metrů s překážkami, ve které vybojovalo zlato domácí družstvo, druhou pozici obsadili sportovci kraje Vysočina a třetí se umístilo družstvo HZS Moravskoslezského kraje.

Odpoledne se pokračovalo požárním útokem. Tady si nejlépe vedlo opět družstvo HZS Plzeňského kraje, druhý nejlepší čas získali sportovci HZS Zlínského kraje a třetí příčku obsadil HZS Moravskoslezského kraje. Po skočení disciplin a krátké pauze, kdy se sčítaly výsledky a shromažďovaly ceny, došlo na vyhlášení vítězů. Všem bylo jasné, že mistrovský titul získali domácí, kterým tímto náleží i putovní pohár Generálního ředitelství HZS ČR.

Příští 40. Mistrovství HZS ČR v požárním sportu bude hostit Moravskoslezský kraj. Specifické bude v tom, že se při soutěžích utkají družstva jak profesionálních hasičů, tak hasičů dobrovolných.