Pátek 2. prosince 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči cvičně vyběhli 16 pater Baťova mrakodrapu, sídlo Zlínského kraje

Profesionální hasiči mají fyzické aktivity v popisu práce. Na soutěž TFA si troufnou jen ti nejtvrdší z nich. Šest členů Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje si ve středu 16. června 2021 cvičně vyběhlo 16 pater Baťova mrakodrapu.

Téměř 400 schodů mrakodrapu jsme vyběhli a seběhli několikrát, ani jsem to nepočítal. Češi jsou v soutěži TFA dlouhodobě mezi špičkou. Když někam jedeme na soutěž, vždy přivezeme medaili.

Ani teď, když se soutěže kvůli covidu ruší a přesouvají, nemůžeme polevit v tréninku. Proto taky dneska s kolegy trénujeme výběh na nejvyšší budovu v kraji,

řekl Jan Haderka, profesionální hasič u Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje a člen české národní reprezentace TFA.

Toughest Firefighter Alive je silový víceboj, který simuluje práci hasičů v plné výstroji. Hasič je ustrojen do kompletního zásahového obleku včetně obuvi, rukavic, přilby a dýchacího přístroje.

„Je to tvrdý sport, do kterého se mladí teď moc nehrnou. Za nové členy týmu bychom byli rádi,“ doplnil Jan Haderka.

Téměř 400 schodů při tréninku opakovaně zdolali Jan Haderka, Josef Vlk, Petr Sladký, Martin Hruška, Martin Januš a Josef Frýdl (na fotkách).

Adéla Čuříková
www.kr-zlinsky.cz
Sdílet