Úterý 6. prosince 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Na hannoverském výstavišti proběhlo Mistrovství Evropy ve FireFitu, Češi nezklamali

To, že jsou čeští hasiči jedničkami ve své práci, máme možnost vidět každý den. Uplynulý víkend, který konečně otevřel i sportovní sezónu, dokázali naši borci, že ani na mezinárodní sportovní úrovni nemají konkurenci a v Hannoveru si, v patrně nejtěžším hasičském klání, pověsili na krk řadu medailí, včetně zlaté v celkovém týmovém umístění.

Extrémně náročný závod, Mistrovství Evropy ve FireFitu, probíhal na hannoverském výstavišti během uplynulého víkendu (19. –20. července 2021). Barvy České republiky hájila jak oficiální čtyřčlenná reprezentace, do které byla nutná předcházející kvalifikace, tak jednotliví hasiči, kteří byli na Mistrovství Evropy vysláni buď Hasičským záchranným sborem svého kraje, nebo jeli otestovat svoje síly na vlastní pěst.

Oficiální reprezentaci tvořili:

  • Michal Brousil (HZS Jihočeského kraje)
  • Tomáš Višňar (HZS Královéhradeckého kraje)
  • Martin Plšek (HZS Olomouckého kraje)
  • Pavel Kouřík (HZS Plzeňského kraje)

FireFit je velice podobný FCC Firefighter Combat Challenge. Oproti TFA (Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije), kde jsou čeští hasiči také mistry světa ve většině kategorií, zde ale nejsou 4 jednotlivé úseky řazené postupně za sebou, ale jen jedna trať, která se běží celá v jednom kuse a hasiči by jí měli zvládnout přibližně za minutu a půl.

A jak to tedy celé dopadlo? Celkové zlato pro naši reprezentaci jsme již zmínili. V tandemu brali Češi první dvě místa. Zlato vybojovali Honza Pipiš (HZS Libereckého kraje) s Martinem Plškem (HZS Olomouckého kraje), stříbro brali Tomáš Višňar (HZS Královéhradeckého kraje) s Vojtěchem Dvořákem (HZS Ústeckého kraje).

Štafeta ve složení Brousil, Višňar, Kouřík, Plšek a Dvořák byla bronzová.

V individuálních závodech v kategorii do 30 let získal zlato Honza Pipiš (HZS Libereckého kraje) a bronz Pavel Kouřík (HZS Plzeňského kraje )

V kategorii nad 40 let si na krk pověsil stříbro Tomáš Višňar (HZS Královéhradeckého kraje). Zároveň získal titul evropského šampiona.

Celkově tedy zacinkalo na krku našich borců 7 medailí. Moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

pplk. Mgr. Nicole Studená
tisková mluvčí
MV-generální ředitelství HZS ČR
Sdílet