Pátek 5. března 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči na Karvinsku zasahovali u tragické dopravní nehody

Také hasiči se dnes v noci (09.07.2010) krátce po půlnoci podíleli na likvidaci následků tragické dopravní nehody na Karvinsku. Na silnici v karvinské místní části Louky se srazila dvě osobní vozidla (Škoda – Octavia a Renault).

Také hasiči se dnes v noci (09.07.2010) krátce po půlnoci podíleli na likvidaci následků tragické dopravní nehody na Karvinsku. Na silnici v karvinské místní části Louky se srazila dvě osobní vozidla (Škoda – Octavia a Renault).

Hasiči na místě provedli zajištění místa nehody a z havarovaných vozidel vyprostili 4 zemřelé osoby a jednu osobu s těžkým poraněním. Ta nehodu krátce po převozu do nemocnice také nepřežila.

Hasiči po vyproštění osob z vozidel provedli úklid vozovky v místě nehody a pomohli s naložením havarovaných vozidel na vozidla odtahové služby.

Příčinu nehody vyšetřují znalci a Policie ČR.

kpt. Ing. Petr Faster
odbor operačního řízení
HZS Moravskoslezského kraje

TZ ZZS MSK

Karvinští záchranáři zasahovali v noci ze čtvrtku na pátek u tragické dopravní nehody. Operační středisko obdrželo 9.7. několik minut po půlnoci informaci o havárii dvou osobních vozidel v Karviné, místní části Louky, na silnici ve směru Český Těšín. Volající nahlásil jednoho zraněného s tím, že postižený je zaklíněn ve vozidle.

Operátorky na místo okamžitě vyslaly posádku rychlé lékařské pomoci ze stanoviště v Karviné a informovaly o události další složky Integrovaného záchranného systému – HZS a PČR.

Záchranáři na místě zjistili, že postižených je v obou havarovaných automobilech celkem pět. Čtyřem osobám však již lékař nedokázal pomoci. V okamžiku příjezdu posádky záchranné služby již nejevily žádné známky života. Tři muži ve věku 27, 40 a 42 let, stejně jako jednadvacetiletá žena, utrpěli mnohočetná poranění, kterým na místě podlehli ještě před příjezdem záchranářů.

Lékař již bohužel mohl konstatovat jen jejich smrt.

Pátým účastníkem nehody byl šestadvacetiletý muž. Pacient utrpěl vážná zranění končetin, hrudníku, hlavy a mozku. V době zásahu záchranářů byl v bezvědomí a přímém ohrožení života. Lékař zajistil jeho dýchací cesty pomocí intubace a připojil pacienta k umělé plicní ventilaci. Muži byl zajištěn žilní vstup a podány potřebné léky. Po ošetření zranění a přípravě k transportu záchranáři pacienta přepravili sanitním vozidlem na heliport v Karviné. Pro zraněného přiletěl vrtulník letecké záchranné služby a transportoval jej na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

V době předání ve zdravotnickém zařízení byl stav pacienta kritický, nad ránem však i tento účastník nehody zemřel.

PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí USZS MSK

-kow-

Sdílet