Úterý 27. července 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Martin Šimeček opustil po 35 letech řady ostravských profesionálních hasičů, rozloučili se s ním i kamarádi z jiných stanic

Úderem středeční půlnoci opustil řady ostravských profesionálních hasičů z HZS Moravskoslezského kraje po 35 letech poctivé služby Martin Šimeček (57), který za tu dlouhou dobu vystřídal ostravské stanice Fifejdy, Hrabůvka, Zábřeh a Přívoz, a to na pozicích hasič a velitel družstva, kterým byl až do posledního okamžiku.

Jezdil také sanitkou ZZS a svého času sloužil i jako zdravotník u letecké záchranné služby v Ostravě.

Na dvůr před přívozskou stanicí HZS MSK (nedaleko dálnice D1) se s ním přišli ve středu rozloučit jak zdejší kolegové, tak kamarádi z jiných stanic, na kterých v průběhu své kariéry sloužil, někteří přijeli i z osobního volna.

Co se týče jeho povahové stránky, byl (a dosud je) přátelský, pohodář a v kolektivu velice oblíbený. Hezky ho charakterizoval kolega Aleš Vicherek:

Sedm let jsem pod ním sloužil – a byl to takový náš táta.

Před základní vojenskou službou pracoval ve strojírenství (Vítkovice), po vojně chtěl nastoupit jako technik do Československé televize nebo Československého rozhlasu, ale nakonec se z něj stal hasič. Ke sboru nastoupil 3. 6.1986, ukončení služebního poměru: 30. 6. 2021.

Vzpomínám si jen na ty první výjezdy, byla to technická pomoc, požár, pak už je toho tolik, že se mi to vykouřilo z hlavy. První požár – to hořela budova aerolinek (pozn.: v dnešní Nádražní ulici v centru Ostravy), ještě jsem ani neměl hotové kurzy, přijel jsem tam se skříňovou Avií a dostal jasný příkaz: Čekej tady a nic nedělej,

uvedl s úsměvem Martin. A pak prý se to už jen lepšilo…

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet