Pondělí 1. března 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

VIDEO: Požár seníku likvidovalo sedm hasičských jednotek

Celkem sedm hasičských jednotek likvidovalo rozsáhlý požár seníku v obci Nový Dvůr na Lánsku v neděli 11. července 2010.

Požár pily byl ohlášen na Krajské operační a informační středisko Středočeského kraje v 19:45 hod. Na místo požáru byly vyslány dvě profesionální jednotky hasičů ze stanice Stochov a Rakovník. Jako posilové jednotky byly vyslány JSDHO Lány, Rynholec, Nové Strašecí a Smečno.

Po příjezdu první jednotky na místo události bylo provedeným šetřením zjištěno, že se jedná o požár seníku, o půdorysných rozměrech cca 12×40 m a výšce cca 8 m, který byl cca z 1/2 kapacity naskladněn senem slisovaným v kulatých balících. Požár byl již ve III. fázi hoření, což obnášelo nasadit většinu sil a prostředků na ochranu okolních budov a zbylé části seníku, která nebyla naskladněna. Hasičům se podařilo požár lokalizovat v čase 22:04 hod. K rychlejší likvidaci byla využita věcná pomoc – čelní kolový nakladač Volvo, za jehož pomoci bylo zbylé seno vyváženo na volné prostranství a dohašováno. Úplná likvidace požáru se předpokládá během pondělního dopoledne.

Škoda vzniklá požárem byla odhadnuta na cca 2.000.000,– Kč. Uchráněné hodnoty činí cca 200.000,– Kč. O další existenci seníku bude muset s největší pravděpodobností rozhodnout statik.

Příčinou vzniku požáru bylo stanoveno biologické samovznícení naskladněného sena z letošní sklizně, které bylo do seníku naskladněno před 10 dny.nprap. Jiří Pospíšil
vyšetřovatel požárů Kladno
HZS Středočeského kraje


-miw-

Sdílet