Pátek 19. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

XXV. ročník Memoriálu Františka Fraita proběhl částečně v dešti a chladu

Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje, Česká hasičská sportovní federace, Sportovní klub hasiči Zlín a Odborový svaz hasičů uspořádal dne 22. 9. 2021 již XXV. ročník Memoriálu Františka Fraita.

Sportovní klání 18 přihlášených družstev se jako obvykle odehrálo v krásném okolí poutního místa Malenisko u obce Provodov v okresu Zlín. Soutěž se zde koná každoročně k uctění památky našeho kolegy, profesionálního zlínského hasiče Františka Fraita, který nedaleko odtud tragicky zahynul. Letošní ročník opět dokonale prověřil nejen schopnosti, týmovou spolupráci a fyzickou kondici všech účastníků, ale i jejich odolnost při nepříznivém počasí v začátku závodu.

Soutěžící dvojice při běhu zdolávaly terén plný stoupání, strží, lezly po skále, slaňovaly v bývalém lomu, překonávaly traverz a běžely místy potokem. Po doběhu k poutnímu místu dvojice přesedly na kola a pokračovaly v stoupání až k vrcholu Brda s následným sjezdem k vodní nádrži Ludkovice. Cíl byl opět na poutním místě Malenisko.

Soutěžícím byla pro případ možného zranění zabezpečena zdravotní péče, kterou zajišťovala Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje.

Vítězi soutěže se stala dvojice Teslík – Petreček z Ostravy s výsledným časem 58:08 minut. Na druhém místě se umístila dvojice Beníček – Atarsia ze Zlína s výsledným časem 59:35 minut. Třetí místo obsadila dvojice Tvrdoň – Čunek z Valašského Meziříčí s výsledným časem 1:00:40 minut.

Všem závodníkům gratulujeme, protože vítězem se stal každý z účastníků této soutěže.

Děkujeme firmám AUTOKOM, spol. s r.o. Tečovice, BATTEX spol. s r.o. Slaný, HiTES CE s.r.o. Praha, Pramacom Prague spol. s r.o., Řeznictví H&H, s.r.o. Hladké Životice, Vavrys CZ s.r.o. Luhačovice a KOMO-COM, s.r.o. Praha za sponzorování soutěže.