Úterý 27. července 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Druhý stupeň poplachu byl vyhlášen při požáru seníku v Čeladné, nepřežilo jedno tele

Deset hasičských jednotek se v neděli 18. července 2021 ráno zapojilo do likvidace požáru seníku v Čeladné na Frýdecko-Místecku.

Událost byla na tísňovou linku hasičů ohlášena sedm minut po půl šesté ráno. Na místo byli vysláni hasiči ze stanic HZS MSK ve Frýdku-Místku a Nošovicích, spolu s nimi postupně dobrovolné jednotky z Čeladné, Ostravice, Frýdlantu nad Ostravicí, Kunčic pod Ondřejníkem, Frenštátu pod Radhoštěm, Lhotky, Pstruží a Brušperku.

Seník o půdorysu 35 × 35 metrů byl v době příjezdu hasičů k zásahu požárem zcela zasažen, jednotky se v první fázi soustředily na ochranu nedalekého kravína se zhruba stovkou dobytka. Nepřežilo však jedno z telat, které bylo umístěno v samostatném kotci mimo kravín.

Zásah komplikovala ocelová konstrukce střechy, která byla žárem značně narušená a hasiči tak po dlouhou dobu nemohli bezpečně vstoupit do objektu a seno rozhrabat. Na místo byl povolán statik, práce uvnitř budou probíhat až po jeho souhlasu.

K hašení i ochlazování bylo nasazeno několik vodních proudů, včetně přenosného monitoru. Voda byla dopravována kyvadlově cisternami z nedalekého potoka Čeladěnka, kde bylo zřízeno stanoviště se dvěma plovoucími čerpadly.

Vyšetřovatel hasičů na místě předběžně odhadl škodu na 900 tisíc korun, příčina vzniku je v šetření.

ppor. Jakub Kozák, DiS.
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet