Úterý 27. července 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Řadoví policisté a hasiči získají za pomoc během pandemie odměnu 20 000 Kč

33 861 policistů a hasičů, kteří se přímo podíleli na boji s pandemií covid-19, získá jako poděkování za odvážnou práci jednorázovou odměnu 20 000 Kč. Mimořádné ocenění dnes, 19. července 2021, na jednání vlády prosadil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

26 761 policistů a 7 100 hasičů v osmé a nižší tarifní třídě se může těšit na jednorázovou odměnu 20 000 Kč. Návrh mimořádného finančního ohodnocení prosadil ministr vnitra Jan Hamáček.

Odměna je spravedlivým poděkováním za práci policistů a hasičů během pandemie. Je skvělé, že se mi kolegy ve vládě podařilo o nutnosti ocenit obětavou práci řadových příslušníků bezpečnostních sborů přesvědčit,

uvedl Jan Hamáček.

Jen děkovat nestačí, ale spolu s odměnou chci ještě jednou také všem policistům a hasičům říct: Děkuji, bez vás bychom to nezvládli,

dodal ministr vnitra.

Připomněl také, že příslušníci bezpečnostních sborů pracovali v krizovém stavu bez nároku na náhradní volno a bez práva na proplacený přesčas museli odsloužit 150 hodin.

Přečtěte siV krizovém stavu musí hasiči sloužit přesčas bez nároku na náhradní volno, vláda schválila navýšení prostředků na služební příjmy i odměny

Policisté v rámci boje proti pandemii např. dohlíželi na dodržování epidemických opatření, prováděli trasování a pomáhali ve zdravotnických zařízeních.

Hasiči mj. pomáhali ve zdravotnických a sociálních službách, poskytli odběrové a mobilní odběrové týmy, podíleli se na trasování, pomáhali v nemocnicích, v zařízeních sociálních služeb či v domovech pro seniory nebo zajišťovali distribuci vakcín.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations
Sdílet