Úterý 27. července 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár pole v Kroměříži-Těšnovicích zaměstnal sedm jednotek hasičů

V 17:08 hodin 19. července 2021 přijali hasiči informaci o požáru sklízeného pole v Kroměříži-Těšnovicích. K události postupně vyjelo celkem osm cisteren profesionálních i dobrovolných hasičů.

Ihned po příjezdu prvních jednotek byly s ohledem na rozsah události okamžitě povolány další jednotky s cisternami a vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Postupně se tak na místo dostavili profesionální hasiči z Kroměříže a Otrokovic, a jednotky dobrovolných hasičů obcí Kroměříž, Kvasice, Tlumačov, Šelešovice a Rataje. K události se dostavil také velící důstojník směny ze Zlína.

Prioritně se hasiči zaměřili na ochranu ještě neposečených částí pole a postupně prováděli lokalizaci zasažené slámy. Po příjezdu traktoru bylo požářiště oboráno a dohašeno. V 18:10 hodin ohlásil velitel zásahu celkovou likvidaci požáru.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů bylo upřesněno, že požár zasáhl plochu asi 7 ha. Škody, ve výši předběžně 60 tisíc korun, byly způsobeny především na slámě, protože díky rychlému zásahu se podařilo nesklizenou část uchránit.

kpt. Ing. Pavel Řezníček
HZS Zlínského kraje
Sdílet