Pátek 17. září 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči ze stanice Brno-Přehrada se přestěhovali do provizorních prostor, současný objekt bude zdemolován

Hasiči ze stanice Brno-Přehrada se v uplynulých dnech přestěhovali do provizorních prostor na pozemku městské části Brno-Žebětín. Zde byla vybudována dočasná stanice složená z 12 kontejnerů a garážového stání, ze které hasiči budou v následujících měsících vyjíždět.

Důvodem takto velké změny je demolice staré stanice a následná výstavba nového areálu. Stejně jako nyní bude nová budova sloužit nejen profesionálním hasičům, ale také příslušníkům Policie ČR. Je to právě Policie České republiky, která má ve své správě současnou budovu a zaštiťuje také vznik nového areálu.

Nová stanice by mohla vzniknout za 18 měsíců a bude již vyhovovat moderním potřebám a normám. Místo současných dvou garážových stání budou 4 velké včetně mycího boxu a 2 malá stání pro menší vozidla. S touto změnou se počítá i s navýšením počtu zásahových vozů.

Současná stanice je umístěná ve svahu a disponuje suterénem a přízemním podlažím. V nové budově přibyde podlaží. Hasiči získají nově školící místnost, stanice bude mít také chemickou dílnu pro plnění dýchací techniky a vně budovy bude prostor určený k výcviku nad volnou hloubkou.

Prostor loděnice, který již prošel částečnou rekonstrukcí, a kde je umístěn policejní a hasičský člun, zůstane stejný.

Hasičská stanice Brno-Přehrada je jednou z 5 brněnských stanic HZS Jihomoravského kraje. Jde o stanici typu P2, kdy na směně slouží 8 hasičů.

Byla otevřena roku 1958 jako první pobočná stanice v Brně. Zpočátku byla pouze sezónní. Na začátku sedmdesátých let se začala v akci „Z“ stavět nová stanice společná i pro Veřejnou bezpečnost. Celoroční provoz byl zahájen v roce 1977.

V současné době je v zásahovém obvodě stanice např. Státní hrad Veveří, brněnská ZOO, letiště Brno-Medlánky a hojně navštěvovaná rekreační oblast v okolí vodní nádrže.

Stanice se specializuje na zásahy spojené se záchranou zvířat a vzhledem ke své poloze také na práci na vodě a ledu. V uplynulém roce eviduje stanice 469 zásahů.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška
tiskový mluvčí
HZS Jihomoravského kra­je
Sdílet