Středa 29. září 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár domu v Bozkově likvidovali hasiči ze sedmi jednotek, škoda byla vyčíslena na 5 milionů korun

V pondělí 6. 9. 2021 krátce před půlnocí přijalo Krajské operační a informační středisko HZS LK informaci o požáru domu v Bozkově.

Po příjezdu první jednotky na místo události velitel zásahu (VZ) průzkumem zjistil že se jedná o požár domu, který již zasáhl i střešní konstrukci. S postupným dojezdem jednotek z druhého stupně požárního poplachu hasiči do hasebních prací nasadili celkem 4 vodní proudy na třech úsecích.

Na jednom z úseků probíhalo hašení střechy za pomoci automobilového žebříku ze stanice HZS Semily. Po lokalizaci požáru, kterou VZ nahlásil po cca 2 hodinách od příjezdu první jednotky, hasiči v dýchací technice dohledávali a dohašovali skrytá ohniska až do ranních hodin.

Po likvidaci požáru VZ předal místo události zástupci majitele a nařídil dohlídku nad požářištěm, kterou zajistila místní jednotka. Osobu, která se nacházela v místě události, odvezla z důvodu potřeby léků ZZS LK do nemocnice.

Vyšetřovatel požárů stanovil předběžnou výši škody na 5.000.000 Kč a uchráněné hodnoty na 1.000.000 Kč. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na lednici.

Na místě zasahovaly jednotky: stanice HZS Semily a JSDHO Semily, Vysoké nad Jizerou, Benešov u Semil, Železný Brod, Bozkov a Košťálov.

HZS Libereckého kraje
Sdílet