Středa 29. září 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Dodávka s autobateriemi havarovala pod most na dálnici D1, hasiči řešili únik kyseliny

U dopravní nehody dodávky zasahovali dne 7. září 2021 dopoledne hasiči na D1 u Stříbrnic na Přerovsku. Automobil sjel mimo dálnici a havaroval pod most.

Vůz jsme zajistili stabilizačními klíny a válci a zraněného řidiče jsme vyprostili pomocí hydraulických nástrojů. Využili jsme rozpínáky, nůžky i střihače pedálů. Následně jsme jej předali do péče záchranářům LZS a asistovali jsme jim při transportu pacienta do vrtulníku.

Dodávka převážela náklad autobaterií, které se po nehodě vysypaly a rozbily. Na plochu o velikosti zhruba 50×5 metrů z nich unikla kyselina. Na místě jsme využili chemický speciál, kterým jsme únik řešili.

Hasiči poničené autobaterie z vozovky a jejího okolí posbírali a uložili mimo komunikaci. Po dobu zásahu byl provoz na komunikaci částečně omezen. Místo nehody protipožárně zabezpečili a po celou dobu pracovali v ochranných oblecích.

Zasahovali tři jednotky, a to ze stanice Kojetín a Přerov a jedna jednotka z HZS ZLK ze stanice Kroměříž. Na místo byl přivolán též orgán životního prostředí, s nímž jsme únik chemických látek a jeho sanaci konzultovali.

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet