Středa 29. září 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tragická dopravní nehoda zaměstnala složky IZS mezi obcemi Dunajovice a Břilice

Dne 13. září 2021 ve 22:45 hodin došlo k tragické dopravní nehodě, při které vyhasl lidský život.

Řidič osobního automobilu VW Sharan jedoucí po silnici III/15512 ve směru od obce Dunajovice na obec Břilice, 1 km za Dunajovicemi u rybníka Nový se pravděpodobně náležitě nevěnoval řízení vozidla, kdy s vozidlem vyjel vpravo mimo komunikaci, kde se vozidlo přetočilo, narazilo střechou do vzrostlého stromu a od tohoto se odrazilo vpravo na přilehlou louku, kde zůstalo stát na kolech.

Při dopravní nehodě utrpěl řidič mnohačetná těžká poranění, neslučitelná se životem. Lékařka na místě konstatovala smrt a u zemřelého řidiče nařídila zdravotní pitvu. Na osobním automobilu vznikla hmotná škoda ve výši nejméně 20 000 korun.

Provedeným šetřením třeboňských policistů i dopravních policistů z J. Hradce bylo zjištěno, že řidič nebyl za jízdy řádně připoután bezpečnostním pásem. Dále policisté zjistili, že vozidlo VW Sharan není pojištěno zákonnou odpovědností.

Následným šetřením dopravní policisté zjistili, že zemřelý řidič má v současné době uložen zákaz řízení všech motorových vozidlem rozhodnutím okresního soudu J. Hradec a tedy mařil výkon úředního rozhodnutí soudu tím, že vykonával činnost, která mu byla takovým rozhodnutím zakázána.

por. Mgr. Bc. Hana Bílková Millerová
Policie ČR
Sdílet