Pátek 26. unora 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Z panelového domu bylo evakuováno 30 lidí

Třicet lidí bylo dnes v noci při požáru izolace zateplení fasády evakuováno z panelového domu na sídlišti v Brně-Bystrci.

U štítové zdi osmipatrového domu v Ondrouškově ulici začaly hořet uskladněné polystyrenové desky a skelná vata. Z hromady izolačního materiálu na ploše zhruba pět krát pět metrů se oheň rozšířil také na štítovou zeď. Hlášení o požáru hasiči na tísňové lince převzali v 1.23 hodin, k události vyjely čtyři jednotky – profesionální hasiči ze stanic v Hrázní, Bauerově a Lidické ulici a dobrovolná jednotka z Brna-Komína.

Při příjezdu hasičů na místě již zasahovali strážníci Městské policie, kteří budili obyvatele bytů přilehlých ke štítové zdi a vzhledem k hustému kouři u domu zahájili jejich evakuaci. Strážníci a později hasiči a policisté z bytů evakuovali celkem 30 lidí. Průzkum ukázal, že kouř z hořící izolační vrstvy na štítové zdi do bytů nepronikl.

Hasiči zasahující v dýchacích přístrojích na hořící izolační desky nasadili dva vodní proudy. Požár dostali pod kontrolu ve 2.35 hodin a po částečném rozebrání a prolití izolace na štítové zdi a hromady materiálu u domu dohasili ve 2.43 hodin. Po odvětrání částečně zakouřených chodeb, kontrole ostatních prostor a střechy domu se evakuovaní lidé se mohli postupně vracet do svých bytů.

Při požáru nebyl nikdo zraněn. Oheň kromě uskladněného materiálu zasáhl také zhruba pět metrů široký pás štítové zdi domu až do výšky osmého patra. Způsobenou škodu vyšetřovatel HZS JmK předběžně odhadl na 200 tisíc korun. Příčinu vzniku požáru zjišťují specialisté HZS JmK a Policie ČR, dosud zjištěné poznatky nasvědčují, že oheň mohl být založen úmyslně.

Info: por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

-wap-

Sdílet