Pátek 5. března 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Perná neděle hasičů ve Zlínském kraji – 14 událostí, 8 zraněných

V průběhu neděle 1. 8. 2010 bylo na krajské operační a informační středisko HZS Zlínského kraje nahlášeno několik událostí, které si vyžádaly pomoc hasičů.

V průběhu neděle 1. 8. 2010 bylo na krajské operační a informační středisko HZS Zlínského kraje nahlášeno několik událostí, které si vyžádaly pomoc hasičů.
08:20 – únik benzinu ve Starém Městě
Jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradištì vyjela se speciálním automobilem na likvidaci chemických havárií na nahlášený únik benzinu z automobilu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na čerpací stanici Shell ve Starém Městě došlo vlivem technické závady na palivovém systému osobního automobilu k úniku asi 10 litrů pohonných hmot na komunikaci. Rozlitý benzin hasiči zlikvidovali sorbenty a sorbčními rohožkami. K ohrožení životního prostředí nedošlo. Událost se obešla bez zranění.

11:33 – dopravní nehoda 2 osobních automobilů v Chropyni
Jednotka HZS stanice KM byla povolána k DN 2 OA. Na místě provedla úklid a předlékařskou první pomoc jednomu lehce zraněnému řidiči. Hasiči dále řídili dopravu v místě nehody, zabezpečili vozidla proti požáru a po vyšetření nehody Policií odtlačili vozy mimo komunikaci.

12:35 – požár osobního automobilu na silnici E50 v buchlovských kopcích
Na místo byla vyslána jednotka HZS PS Uherské Hradiště a JSDH Buchlovice. Po příjezdu na místo bylo zjištěn požár v motorové části vozidla Toyota. Jednotky provedly lokalizaci a následnou likvidaci požáru pomocí vysokotlakého proudu vody. Místo bylo poté předáno vyšetřovateli příčin požárů. Ten svým šetřením určil jako příčinu požáru závadu na palivovém systému. Oheň způsobil škodu 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty byly vyčísleny na 100 tisíc Kč. Hasiči odtáhli vrak automobilu mimo komunikaci.

14:30 – dopravní nehoda motocyklu a osobního automobilu v Holešově u obchodního domu TESCO
Jednotka HZS PS Holešov ve společném výjezdu s JSDH Holešov byla vyslána k DN motocyklu a OA k obchodnímu domu TESCO v Holešově. Na místě bylo zjištěno, že nedošlo k úniku PHM, ale nacházel se zde zraněný motorkář. Jednotka provedla předlékařskou pomoc před příjezdem ZZS. V průběhu zásahu byla jednotka informována o další dopravní nehodě, kde vyjela jednotka HZS PS Holešov a na místě původní nehody zůstala JSDH Holešov. Po příjezdu PČR se i JSDH Holešov přesunula k místu druhé DN.

14:38 – dopravní nehoda 2 osobních automobilů – Holešov – Všetuly
Jednotky HZS PS Holešov a následně i JSDH Holešov byly vyslány k DN 2 osobních automobilů. Průzkumem bylo zjištěno, že na křižovatce na obec Zahnašovice došlo ke střetu 2 osobních automobilů,ze kterých unikají PHM a na místě jsou 3 zraněné osoby. Jednotka provedla předlékařskou péči, zasypání uniklých PHM a zabezpečení vozidel proti požáru. Účastníkem nehody bylo i malé dítě, kterému hasiči předali plyšového maskota Dráčka Záchranáčka. Zraněné si převzala ZZS. Nehodu na místě šetřila dopravní policie.

15:31 – dopravní nehoda motorkáře v Prakšicích
Jed­notka HZS PS Uherský Brod byla vyslána na žádost ZZS k DN motorkáře na motokrosové trati v obci Prakšice. Po příjezdu na místo začali hasiči spolupracovat se ZZS a pomohli s transportem zraněného muže do sanitky. Poté se vrátila zpět na základnu.

15:47 – letecká nehoda – nouzové přistání větroně u obce Liptál
Na tísňovou linku 112 bylo oznámen očitým svědkem pád větroně u obce Liptál. KOPIS ZLK na místo vyslalo jednotky z PS Vsetín se dvěma zásahovými automobily, PS Zlín jedním zásahovým automobilem a velícím důstojníkem směny a místní jednotku Liptál. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k nouzovému přistání větroně na louce. Pilot větroně se cítil nezraněn, ale po příjezdu ZZS rozhodl lékař o jeho převezení na pozorování do nemocnice. Vzhledem k množství stromů a keřů v místě dopadu byl stroj poškozen. Pilot odhadl škodu na 50 tisíc korun. Na místo byla povolána letecká inspekce. Jednotky provedly zabezpečení místa nehody, místo předaly PČR a vrátily se zpět na základnu.

16:08 – dopravní nehoda 2 osobních automobilů v obci Slavkov
Jednotka HZS PS Uherský Brod byla vyslána k DN 2 osobních automobilů, které po vzájemném střetu skončily mimo silnici. Jednotku HZS PS UB posílila JSDH Strání. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se na místě nachází jeden zraněný, kterému jednotka poskytla předlékařskou první pomoc. Doprava byla po dobu zásahu složek IZS zcela zastavena. Hasiči dále zabezpečili vozidla proti vzniku požáru, zasypala uniklé PHM, provedli úklid vozovky a vrátili se zpět na základnu.

17:13 – požár osobního automobilu v obci Poličná
Na místo byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí s jednou cisternou a velitelským automobilem s rozšířenou výbavou. Po příjezdu na místo byl zjištěn požár osobního automobilu Š120. Hasiči požár bleskově zlikvidovali vysokotlakým proudem vody. Na místo byl povolán vyšetřovatel hasičů, příčina vzniku požáru je stále v šetření. Požár způsobil škodu 5 tisíc korun, stejná částka připadá na uchráněné hodnoty. Nikdo nebyl zraněn.

18:34 – požár osobního automobilu na lesní cestě u obce Nevšová
Na místo byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Slavičín ve společném výjezdu dobrovolné jednotky Slavičín a dále místní dobrovolná jednotka obce Nevšová. Po příjezdu první jednotky na místo byl zjištěn požár pod osobním vozidlem Škoda Felicia. Před příjezdem hasičů se snažil řidič vozidla hasit požár vodou z blízké studánky, což však k uhašení požáru nestačilo. Hasiči bleskově požár zlikvidovali vysokotlakým hasicím zařízením. Bylo nutné ochlazovat nádrže na benzin a LPG. Na místě požár šetřil vyšetřovatel hasičů, který stanovil příčinu vzniku požáru technickou závadu. Vznikla škoda 5.000,– Kč, uchráněný majetek má hodnotu dalších 5 tisíc.

20:16 – dopravní nehoda motorkáře v buchlovských kopcích
Kolegové z dispečinku ZZS hasičům oznámili dopravní nehodu motorkáře na silnici E50 nedaleko křižovatky na Stupavu. Na místo byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště. Hasiči po příjezdu pomohli zraněného řidiče naložit do sanitního vozu. Nehodu na místě šetří dopravní policie. Hasiči jsou stále na místě, po vyšetření nehody dopravní policií budou vyprošťovat motocykl, který je zaklíněn pod svodidly.

21:00 – záchrana psa z kanalizace
Hasiče o pomoc požádal občan Ostrožské Nové Vsi jemuž se vlastní pes nedopatřením dostal do kanalizace. Zásahu se zúčastnila jednotka SDH Ostrožská Nová Ves a HZS Uh.Hradiště. Asi po 2,5 hodinovém úsilí se podařilo psa vysvobodit a předat majiteli.

22:40 – dopravní nehoda osobního automobilu v centru Holešova
Jednotka HZS PS Holešov vyjela s JSDH Holešov k dopravní nehodě vozidla. Na místě bylo zjištěno, že řidička osobního vozu BMW nezvládla jízdu, přejela na chodník a narazila do domu. Došlo k poškození vozidla, domu a dopravní značky. K úniku provozních kapalin nedošlo. Hasiči provedli protipožární zabezpečení místa události a předali místo PČR. Událost se obešla bez zranění.


Zdroj: HZS Zlínského kraje


-kaw- 

Sdílet