Pátek 22. října 2021, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Profesionální hasiči v Moravských Budějovicích oslavili půl století od svého vzniku

V pátek 8. října 2021 proběhlo na stanici profesionálních hasičů v Moravských Budějovicích za účasti starosty města Moravské Budějovice Ing. Vlastimila Bařinky, krajského ředitele vysočinských hasičů plk. Mgr. Jiřího Němce a celé řady významných hostů slavnostní shromáždění u příležitosti 50. výročí vzniku stanice.

V rámci slavnostního aktu převzal velitel stanice npor. Bc. Jan Málek z rukou krajského ředitele hasičů jako zástavu pro stanici prapor a krajským ředitelem osobně věnovanou stuhu k praporu.

Žehnání praporu se ujal kpt. Ing. Petr Trefil, příslušník Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, který ale také působí jako trvalý jáhen v Havlíčkově Brodě. Právě předání praporu k půlkulatému výročí vzniku stanice je pro hasiče v Moravských Budějovicích významných milníkem.

Žehnání praporu je pojímáno jako trvale platná přímluvná modlitba za ty, kteří pod dotyčným praporem budou sloužit. Přímluva k Bohu vyjadřuje prosbu, aby ti, které prapor spojuje, chtěli a uměli, s Boží pomocí, chránit životy, zdraví a majetek občanů, ale také veškeré profesní a morální hodnoty. Hlavně také, aby se pod praporem dokázali opravdově sjednotit.

Požehnána byla také socha svatého Floriána, patrona hasičů, kterou k jubileu hasiči v Moravských Budějovicích obdrželi. Socha svatého Floriána bude umístěna v areálu stanice tak, aby všechny příchozí do areálu svatý Florián vítal, ale také aby pomyslně hleděl na výjezd zásahových vozidel ze stanice a po celou dobu zásahu nad hasiči držel ochrannou ruku.

Požehnána byla i nová cisternová automobilová stříkačka, kterou již pár týdnů mají hasiči ve svém vybavení.

Slib, ve kterém se příslušníci zavazují k ochraně životů, zdraví a majetku před požáry a jinými mimořádnými události, a to i s nasazením vlastních životů, složilo 39 nových příslušnic a příslušníků z celého Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina.

Z rukou krajského ředitele vysočinských hasičů plukovníka Jiřího Němce převzalo 9 oceněných medaili za spolupráci při přijímání opatření a řešení pandemie COVID-19.

Slavnostní atmosféru celé akce podtrhla i účast bývalých příslušníků a zaměstnanců územního odboru Třebíč.

kpt. Ing. Petra Musilová
tisková mluvčí
HZS Kraje Vysočina
Sdílet