Sobota 28. května 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Na TFA v Říčanech se sešel rekordní počet závodníků, proběhl již 6. závod Pražské a Středočeské ligy

Na ragbyovém hřišti v Říčanech se v sobotu 16. 10. 2021 proháněli místo ragbistů hasiči. Konal se zde totiž již 6. závod Pražské a Středočeské ligy v disciplínách TFA dospělých a dorostu.

Závodu, pořádaného TFA týmem Praha ve spolupráci s místním SDH, se zúčastnilo více než 60 závodníků různých věkových kategorií, a to od dorostu až po muže nad 35 let z různých krajů ČR. Je to tak již 5. závod této Ligy, kdy byla pokořena hranice 50 startujících.

Na soutěžící čekala opět paralelní trať sestavená dle platných republikových pravidel s využitím pravidla „challenge“, kdy je trať absolvována bez přestávky mezi jednotlivými úseky, tedy naráz.

Jako první se na trať postavili dorostenci s dorostenkami, pokračovali Ženy 30+ a Ženy 18+, dále Muži 35+ . Poslední kategorií byli Muži 18+ a v ní se jako první na trati exhibičně předvedli zástupci a reprezentanti Libereckého kraje v aktivní dýchací technice, a to Vladimír Židlický z SDH Chrastava a Michal Fabián z JSDH Těpeře, následování domácím Jakubem Kratochvílem, který do svého pokusu vyběhl také s aktivní dýchací technikou, ale bohužel dokončil s dýchacím přístrojem už jen jako se zátěží. Stejnak je to borec!

V kategorii Dorostenců trať nejrychleji zvládl Filip Kolouch z SDH Praha – Kunratice s časem 4:22,37 a z Dorostenek Kateřina Šachová z SDH Praha – Kolovraty v čase 5:20,46.

V kategorii Žen 18+ zvítězila Eliška Vrbová z SDH Cítoliby s časem 4:17,63 a kategorii Ženy 30+ ovládla Pavlína Dlasková Hoření z SDH Příšovice s časem 4:56,84

Z Mužů 18+ byl nejrychlejší Tomáš Sirotek z SDH Doubek v čase 5:47,97 a v kategorii Mužů 35+ nechal všechny za sebou Robin Bureš z SDH Cítoliby v čase 5:33,97.

Jako zpestření celého závodu se na konci proti sobě utkaly dvě na místě sestavené štafety, složené z jednoho dorostence, jedné ženy a dvou mužů.

Jednu štafetu tvořili Marie Tarantová z SDH Dalešice, Filip Kolouch z SDH Praha – Kunratice, Vladimír Židlický z SDH Chrastava a Michal Fabián z JSDH Těpeře. Druhou tvořili Eliška Vrbová a Robin Bureš z SDH Cítoliby, Antonín Rendl z SDH Česká Kubice a Jan Keller za Střední školu Semily.

Děkujeme všem zúčastněným závodníkům, gratulujeme vítězům jednotlivých kategorií a velký dík patří také našim sponzorům, bez kterých by se tento první ročník ligy nemohl uskutečnit.

Výsledky ze závodu naleznete ZDE, fotografie najdete opět v naší Galerii.

Soutěž v Říčanech je za námi a přípravy na další jsou již v plném proudu. Budeme se na Vás těšit 31. 10. na 7. závodu Pražské a Středočeské ligy v TFA v Březnici a přihlašování je již spuštěno do všech zbývajících letošních závodů a startovky se pěkně plní již teď.

Tak se také nezapomeňte přihlásit, kapacita je omezená:

A nezapomeňte nás sledovat také na našem FB a/nebo IG :)

kolektiv – TFA Tým Praha
Sdílet