Čtvrtek 2. prosince 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

U Hrabyně hořel nákladní automobil, hasiči zraněnému řidiči poskytli první pomoc a kyslík

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 18. 10. 2021 ráno a dopoledne na čtyřproudé silnici 11 v Hrabyni (okres Opava) u požáru tahače DAF, který vezl návěs se štěrkem. Hasiči poskytli zraněnému řidiči kamionu předlékařskou pomoc a kyslík. Za předběžně odhadovanou škodu 200 tisíc korun může technická závada na motoru.

Kabina tahače začala hořet v pondělí před osmou hodinou ranní. Na místo ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Opava, která dojela na místo požáru jako druhá, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Hrabyně (dojela jako první), Mokré Lazce a Opava-Komárov.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 35 minut, pak požár dohašovali. Z poškozeného kamionu přečerpali do připravených sudů zhruba 500 litrů nafty, smíchané s hasební vodou, a také motorový olej. Pomocí sorpčních hadů a nasákavého sorbentu zabránili úniku provozních kapalin do nedaleké říčky Hrabyňka. Na závěr zásahu opláchli silnici proudem vody.

Silnice ve směru na Opavu byla průjezdná – s výjimkou několika minut, kdy na ni směřoval hustý dým z hořícího tahače. Silnice ve směru na Ostravu byla během hasičského zásahu zcela uzavřena, mohla by být uzavřena až do pondělního (dnešního) poledne kvůli odbagrování dekontaminované zeminy specializovanou firmou (resp. by mohl být zprůjezdněn jeden pruh).

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet