Neděle 7. března 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár škodovky v Hořovicích

Dne 10. 8. 2010 devět minut po půlnoci byla krajským operačním střediskem v Kladně vyslána jednotka profesionálních hasičů z požární stanice Hořovice s technikou RZA VW Transporter a CAS 24 Mercedes Benz do hořovické části Sklenářka na požár osobního vozu.

Dne 10. 8. 2010 devět minut po půlnoci byla krajským operačním střediskem v Kladně vyslána jednotka profesionálních hasičů z požární stanice Hořovice s technikou RZA VW Transporter a CAS 24 Mercedes Benz do hořovické části Sklenářka na požár osobního vozu.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár osobního vozu Škoda Fabia na parkovišti u bytového domu. Hořící motorový prostor a požár interiéru vozu začali hasiči likvidovat dvěma vysokotlakými proudy. Požár se pomocí sálavého tepla začínal již rozšiřovat i na vedle stojící osobní vozidlo, rovněž Škodu Fabia. Jednotka provedla uhašení požáru a zajištění unikajícího benzínu z palivového okruhu shořelého vozidla. V dopoledních hodinách 10. 8. 2010 bylo provedeno došetření příčiny vzniku požáru na místě události za přítomnosti PČR, která si k případu povolala služebního psa na detekci akcelerantů hoření. V současné době probíhá vyhodnocení stop zjištěných na místě požáru za účelem stanovení přesné příčiny jeho vzniku. Škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun, odhad uchráněných hodnot v podobě dvou vedle zaparkovaných osobních vozidel činí cca 230 tisíc korun.
 

Info: por. Ing. Milan Provazník
komisař, oddělení zjišťování příčin požáru
HZS Středočeského kraje, územní odbor Beroun

-wap-

Sdílet