Čtvrtek 25. unora 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči prosí o popovodňovou pomoc

Dne 7. 8. 2010 bylo naše město zasaženo záplavami. V tuto dobu jsme poskytovali městu veškerou možnou záchranářskou činnost pro občany. Náhle přišla povodňová vlna, která se rovná tisícileté vodě a došlo k zaplavení hasičské zbrojnice do výše cca. 1,5m. Zde jsme měli zbylou hasičskou techniku, věcné prostředky a veškeré technické zázemí jednotky i sboru.

Dne 7. 8. 2010 bylo naše město zasaženo záplavami. V tuto dobu jsme poskytovali městu veškerou možnou záchranářskou činnost pro občany. Náhle přišla povodňová vlna, která se rovná tisícileté vodě a došlo k zaplavení hasičské zbrojnice do výše cca. 1,5m. Zde jsme měli zbylou hasičskou techniku, věcné prostředky a veškeré technické zázemí jednotky i sboru. Bohužel i osobních věci členu, kteří zasahovaly ( osobní vozidla, mob.telefony atd.). V tuto chvíli jsme nestačili evakuovat ani ne třetinu spodní části hasičské zbrojnice včetně 5 kusů mobilní techniky, skladové zásoby věcných prostředků a osobních věci členů jednotky, které se už
nepodařilo před přívalovou vlnu dostat do bezpečí.

Pokud nám bude někdo chtít poskytnout finanční pomoc na obnovu hasičské zbrojnice, mobilní požární techniky a věcných prostředků ve formě daru, může tak učinit na účet č.: 163582834/0300. Jestliže by se jednalo o materiální vybavení (například PS2,zásahový oblek, RDSTatd.) kontaktujte nás na
e-mail: velitel.hasici@mes­to-frydlant.cz

Ničivou povodní byli postiženy i okolní hasičské sbory ve Frýdlantském výběžku. Případně zajistíme kontakt na ostatní postižené sbory.

Všem laskavým dárcům velice děkujeme!

Josef Šperl
velitel JSDH Frýdlant

-wap-

Sdílet