Sobota 6. března 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Mironet nabízí pomoc osobám postiženým povodněmi – zdarma vyčistí výpočetní techniku a elektroniku

Mironet nabízí pomoc osobám, kterým se zatopila výpočetní technika a elektronika. Zajistí zdarma vyčištění a znovuzprovoznění techniky, do které se dostala voda. Odborníci v Mironetu jsou schopni zachránit vyplavené počítače, notebooky, některé typy tiskáren, klávesnice, myši, monitory, televize, hi-fi věže, fotoaparáty a mobilní telefony.

Veřejnosti je málo známo, že vyplavenou techniku lze při dodržení určitého postupu ve většině případech zachránit, přestože byla ve styku s vodou i po delší dobu. Poničení techniky totiž ve většině případů nezpůsobuje voda, ale zkrat při následném zapnutí. Zkrat a vyhoření obvodů způsobí buď zbytková vlhkost, nebo vodivé nečistoty, které naplavila voda mezi kontakty a spoje. Potíže při správném chodu přístroje způsobí i oxidace na plošných spojích. Nestačí tedy přístroj vysušit, i když do něj natekla čistá voda.

Mironet nabízí, že zdarma zajistí vyčištění přístroje a zjistí, zda po vyčištění je přístroj funkční. Tuto službu nabídl Mironet již v roce 2002 s dobrými výsledky – http://info.mironet.cz/o-nas/pomoc. Technika poničená povodní bude čištěna a znovu zprovozněna na Mironet centrále, stačí před zasláním kontaktovat níže uvedené techniky. Na informace o pomoci při povodních v roce 2010 odkazuje adresa www.mironet.cz/pomoc.

-wap-

Sdílet